Pastroni mushkëritë nga nikotina me këtë ilaç
14:12 | 10 Mars 2017

S’ka rëndësi nëse ende vazhdoni të pini duhan, apo nëse keni vendosur të hiqni dorë, rëndësi ka që mushkëritë tuaja kanë nevojë për pastrim nga nikotina.

Në këtë artikull arbresh.info paraqet një ilaç shumë të fuqishëm dhe efektiv që do t’ju ndihmojë të pastroni mushkëritë me përbërës shtëpiakë. Përbërësit e nevojshëm: 400g qepë 2 lugë shafran të Indisë 3cm rrënjë xhenxhefil 1 litër ujë Metoda e përgatitjes: Në një enë të thellë vloni ujin. Mund t’i hidhni edhe mjaltë për ta ëmbëlsuar. Ndërkohë, preni qepët në copa të vogla dhe bluani xhenxhefilin. Shtoni këto në ujë. Përzieni në ujë dhe shtoni shafranin e Indisë. Lerëni përzierjen të vlojë për një kohë. Më pas largoni nga zjarri dhe vendosni lëngun në një enë qelqi. Kjo përzierje duhet ruajtur në frigorifer. Merrni nga dy lugë të këtij ilaçi në mëngjes në stomakun bosh dhe një lugë në mbrëmje 2 orë pas darkës.
Aurela Hoxha