Pastrimi i rrugëve në Komunën e Bujanocit është duke vazhduar edhe tani (Foto)

0

Komuna e Bujanocit ka marrur shum seriozisht pastrimin e rrugëve nga bora, edhe në këto momente është duke vazhduar pastrimi i rrugëve nga bora, komuna e Bujanocit ka kërkuar nga kompania e kontraktuar që të gjith mekanizmat të cilat i disponon kompania kontraktuese Saba Bellca të dalin në teren për ti pastruar rrugët nga bora, raporton BujanociNet.

Sot është bër pastrimi edhe i rrugëve në malësinë e Bujanocit ndërsa nuk është harruar edhe qendra e Bujanocit dhe vendet tjera, në këto momente po vazhdon pastrimi i qytetit të Bujanocit dhe fshatit Tërrnoc, ndërsa komuna është zotuar që qdo rrugë dot jetë e pastruar nga bora për të pasur mundësin e lëvizjes së lirë të qdo qytetari të komunës së Bujanocit./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »