Pas vendimit shokues të UEFA-s, ja çfarë po e pret Milanin
15:33 | 23 Maj 2018
Pas vendimit të fundit nga UEFA, drejtori i përgjithshëm i AC Milan Marco Fassone foli për shtypin nga selia e Lega Calcio, duke treguar se është habitur me këtë përgjigjeje nga ana e organit të  lartë të futbollit, përcjell ORAinfo.

“Është e rëndësishme për ne që të marrim një qëndrim pas deklaratës së UEFA-s.” Ne jemi shumë të befasuar dhe të mërzitur për këtë lajm, prita që UEFA të na ofrojë një marrëveshje shlyerjeje, kjo ka ndodhur vetëm një herë në të kaluarën, duke përfshirë një klub rus.

“Ne e paguan vazhdimisht borxhin gjatë sezonit pa asnjë dyshim kështu po jam i befasuar. Kjo sigurisht që e dëmton imazhin tonë, por ne jemi ende shpresëdhënës. Milan  po paguan për 2014-2017 por besoj ende se kemi merituar një marrëveshje. Tani do ta flasim me avokatët tanë … “, ka thënë Fassone.

 

Tani ka shumë pasiguri rreth AC Milan dhe se si kjo mund të ndikojë në strategjinë e tyre të transferimit në javët e ardhshme .../ORAinfo/

Atalanta Kërçyku
S