Pas fitorës së Kroacisë, Modriç vjen me deklaratë ‘bombë’ për ata që e nënçmuan

0

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq, ka akuzuar mediat në Angli se e kanë nënvlerësuar skuadrën e tij para gjysmëfinales së Botërorit, të mërkurën.

Anglia konsiderohej favorit për të kaluar në finale të garës, por Kroacia arriti që pas vazhdimeve të triumfonte 2 me 1 për të arritur suksesin më të madh deri tash në histori.

“Kemi dëshmuar gjithçka ndryshe prej asaj që kanë folur njerëzit. Sidomos gazetarëve anglezë, analistëve televizivë, ata e kanë nënvlerësuar Kroacinë dhe ky ishte gabim i madh”, ka thënë Modriq për ITV. “Të gjitha këto fjalë i kemi lexuar dhe kemi thënë ‘në rregull, e shohim sot kush do të lodhet’. Siç kam thënë, duhet të jenë më modest, dhe të respektojnë kundërshtarët tjerë. Kjo është”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »