Pas daljes në shitje, raportohen dy problemet e para në iPhone 8 (Video)

0

Tifozët e pajisjeve të Apple më në fund morën iPhone 8, por dy klientë aziatikë tashmë kanë raportuar problemet e para në iPhone, transmeton Indeksonline.

Një pronar i iPhone 8 Plus nga Tajvani ka pohon se telefoni i tij dëmtuar pas vetëm pesë ditëve  nga blerja. Raportohet se deri sa ishte duke e përdorur karikuesin iPhone 8 plus kishte pasur një shpërthim te vogël ku ekrani ishte dëmtuar.

Blerësi tjetër bleu një iPhone në Japoni dhe raportoi një rast të ngjashëm. Ai pretendon se posa e hapi paketimin gjeti se ekrani i iPhone 8 ishte i shkëputur menjëherë.

Shkaku i kësaj plasjeje është ndoshta faji i baterisë. /Indeksonline/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »