Partia Republikane me aktivist shqiptarë nga Preshevë, Bujanoci dhe Medvegjas

0

Të premtën më 6 mars në shtëpinë e kulturës në Bujanoc me fillim prej orës 15:00h Partia Republikane në krye me Nikolla Sandulloviq do të mbajë tribunën politike: “Roli i pakicave kombëtare në Sërbi”, të cilën e organizon dega e Partis Republikane për Luginë të Preshevës.

Te premten

Në ftesën e kësaj partie thuhet se, në kuadër të kësaj tribune, gjithashtu bëhen publike përfshirja zyrtare e aktivistëve nga Bujanoci, Presheva dhe Medvegja, në kuadër të pakicës shqiptare në Sërbi. Në këtë tribunë pritet të marrin pjesë liderët e Partisë Republikane, në krye me presidentin e sajë, z. Nikolla Sandulloviq./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »