Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

0

Temperaturat minimale do të zbresin deri në 8C dhe 6C, ndërsa maksimalet do të luhaten nga 20C deri në 23C.

Parashikim më i detajuar nga dje deri më 20 maj.

16.05-17.05 – Mot kryesisht me diell

18.05 – Mot kryesisht me diell. Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e vonë gjatë natës priten mundësi edhe për riga lokale shiu.
19.05-20.05 – Në fundjavë parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranët, ku gjatë orëve të pasdites priten reshje lokale shiu, vende-vende me mundësi edhe për bubullima.

Gjatë natës me kalimin e sistemit frontal do të fryejë erë mesatarisht e fuqishme jugperëndimore 5-12m/s, me hove deri në 15m/s, ndërsa ditëve të ardhshme do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi-perëndimi 1-6m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet kryesisht rreth vlerave normale.

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »