Para tërmetit në Nepal u masakruan 250.000 kafshë (FOTO)

0

Disa ditë para tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë, në Nepal u masakruan mbi 250.000 kafshë.

auto_TER-3-640x4271430475016

Vrasja e kafshëve, duke përfshirë buaj, dhi, zogj, etj është një ritual i zakonshëm i Hindisëve.

Tërmeti shkatërrues që goditi Nepalin të shtunën shkaktoi rreth 5057 të vdekur dhe mbi 10 000 të plagosur, sipas një bilanci më të fundit nga autoritetet.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë kryeqytetit Katmandu, duke rrafshuar shtëpitë, ndërtesat dhe tempuj dhe duke shkaktuar dëme të pallogaritshme në të gjithë rajonin.

Image
Image
Image

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com