Para tërmetit në Nepal u masakruan 250.000 kafshë (FOTO)

0

Disa ditë para tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë, në Nepal u masakruan mbi 250.000 kafshë.

auto_TER-3-640x4271430475016

Vrasja e kafshëve, duke përfshirë buaj, dhi, zogj, etj është një ritual i zakonshëm i Hindisëve.

Tërmeti shkatërrues që goditi Nepalin të shtunën shkaktoi rreth 5057 të vdekur dhe mbi 10 000 të plagosur, sipas një bilanci më të fundit nga autoritetet.

Epiqendra e tërmetit ishte pranë kryeqytetit Katmandu, duke rrafshuar shtëpitë, ndërtesat dhe tempuj dhe duke shkaktuar dëme të pallogaritshme në të gjithë rajonin.

Image
Image
Image

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »