Pamje të frikshme: A duket kështu fillimi i “kiametit”? (Video/Foto)

0

Vullkan kilian shpërtheu pas 40 viteve, duke tmerruar banorët vendas, por edhe mbarë botën.
Vullkani Calbuco ishte i qetë në 40 vitet e fundit, i cili është një nga më të rrezikshmit në Kili, një total prej 90 vullkaneve që janë të pranishme në vend.

Të paktën 1.500 njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre dhe të gjejnë strehë në qytetin e afërt të Ensenada, ndërsa qytetet e tjera aty pranë janë evakuuar edhe për arsye sigurie.

 

 

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »