Pamje mahnitëse nga Marsi, NASA sjell imazhet HD nga planeti i kuq

0

Këto fotografi zbulojnë në detaje të pabesueshme kodrat, rrafshnaltat dhe shkëmbinjtë e Planetit të Kuq. Të kapura nga kamera e pajisjes ‘Curiosity’ të NASA-së, fotografitë e pabesueshme janë nga rajoni ‘Murray Buttes’ në planetin tonë fqinj.

Pamjet nga planeti duken sikur të jenë kapur në shkretëtirat e SHBA-së, tha shkencëtari Ashwin Vasavada nga Laboratori i NASA-së në Kaliforni.

Pajisja ka zbuluar dëshmi se liqenet e lashta në Mars dikur ofruan kushte të favorshme për mikrobe.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »