Tërrnoc-Bujanoc, pakujdesi rrezikon ambientin dhe popullatën (foto)

0

Në rrugën në dalje të Tërrnocit e cila lidh rrugët Tërrnoc-Bujanoc me magjistralen Bujanoc-Gjilan sot në orët e mesditës afër restaurantit “5 Yjet” persona të pakujdesshëm i kanë dhënë flakën stërrnishtav dhe kështu zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe, duke rrezikuar edhe kalimtarët e rastit në këtë rrugë.

zjarri 3

Fotot e dërguar nga kalimtarët e rastit tregojnë se tymi i dendur nuk ka rrezikuar vetëm ambientin por edhe rrugën e cila në një periudhë është bërë e pakalueshme nga tymi./Bujanocinet/

foto zjarri 1 zjarri 2 zjarri 4

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com