Pajaziti: PD deri në ora 15:00 grumbulloi mbi 600 nënshkrime, detyrohet ta ndërpres grumbullimin

0

Partia Demokratike brenda 4 orëve ka arritur që ti grumbullojë mbi 600 nënshkrime nga 300 sa janë të nevojshëm për dorëzimin e listës për zgjedhjet e 26 tetorit për Kënsillin Nacional Shqiptarë.

ArberiSipas Arbër Pajazitit, procesi i grumbullimit të nënshkrimeve për përkrahjen e listës “Partia Demokratike Dr.Nagip Arifi” ka ecur në mënyrën më të mirë të mundshme kështu që deri në ora 15 janë grumbulluar mbi 600 nënshkrime në vetëm tre lokacione, Bujanoc, Tërrnoc dhe Bilaç, kështu që PD është detyruar që në ora 15:00 ta ndërpres grumbullimin e nënshkrimeve. Pajaziti gjithashtu potencoi se, që nga dita e nesërme PD do të jetë e gatshme që nëshkrimet e grumbulluara ti dorëzojë në Komisionin Republikanë Zgjedhorë për zgjedhjet e 26 tetorit të këtij viti./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »