OVL e UÇPMB-së dega në Bujanoc organizon manifestimin “EPOPEJA E UÇPMB-së – ZO BUJANOC”

0

UCPMB

ORGANIZATA E VETERANËVE                                                                                   TË LUFTËS SË ISH UÇPMB-së

BUJANOC

 NJ O F T I M

Njoftohen qytetarët e Luginës së Preshevës se OVL e UÇPMB-së dega në Bujanoc organizon manifestimin “EPOPEJA E UÇPMB-së – ZO BUJANOC”.

Manifestimi do të mbahet më 22 dhe 23 nëntor 2014.

Të shtunën,më 22 nëntor 2014 do të bëhen homazhe në varrezat e dëshmorëve duke filluar nga fshati Dobrosin në ora 10,00.Ndërkaq,të dielën më 23 nëntor 2014,në ora 13,00 në sallën e shtëpisë së kulturës në Bujanoc do të mbahet akademi përkujtimore.

Ftohen ish luftëtarët e UÇPMB-së,familjarët e dëshmorëve,invalidët e luftës si dhe të gjithë qytetarët e trevës sonë që të jenë pjesë e këtij manifestimi jubilar në mënyrë që me dinjitet ta mdhështojmë epopenë tone të lavdishme me moton:”DUAM UNITET EDHE NE BETEJAT TONA NE PAQE”.

 

Bujanoc                                                                                                  Kryetari I OVL-së

20.11.2014                                                                                                       Afrim Agushi

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »