Organizata Veteranve të Luftë së UÇPMB-së Shprehë ngushllime për vdekjen e Rabit Nuredinit

0

Organizata Veteranve të Luftë së UÇPMB-së Shprehim ngushllimet tona për ndarjen nga jeta fizike, e RABIT NUREDINIT bashkluftarit tonë.
Familjes Nuredini, bashkluftarëve dhe gjith atyre të cilt patën rastin te jenë të afërt në veprime Kombtare .
RABIT NUREDINI ka qen i rradhitur në Ushrtin Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc ku veproi në Brigaden 115 NIJAZI AZEMI KOM. MJEKRRA Z.O.E PRESHEVËS
Varrimi bëhet sot me Iqindi ne Xhamin e qytetit

Preshevë Kryesija OVL-UÇPMB,së
31.05.2017 Kryetar: Munir Rexhepi

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »