Nuk ka pritje të gjata në vendkalimin kufitar Tabanoc

0

Në pikën kufitare Tabanoc me Serbinë është rritur fluksi i makinave. Bëhet fjalë për turistë të huaj që shkojnë për pushime në Greqi, mërgimtarë që vijnë për pushime në vendlindje dhe turqit të cilët përmes këtij korridori shkojnë në vendlindjen e tyre.

tabanoc1

Automoto lidhja e Maqedonisë bëri të ditur se nuk ka pritje të gjata në këtë pikë kufitare dhe se janë ndërmarrë masat nga policia kufitare për të përballuar fluksin e madh të makinave.

Për të ndjekur situatën lidhur me fluksin e makinave është në dispozicion edhe faqja zyrtare, ku gjithçka mund të ndiqet online:

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »