Nuk ka forca të shtuara policore në Luginë, nuk ka nevoj për panik tek qytetarët

0

Pas raportimeve të disa mediumeve që shpërndajn gënjeshtra nga Gjeneva, për gjoja se në Luginën e Preshevës ka pasur forca të shumta të xhandarmëries Serbe, ku kan deklaruar se mbi 2mij forca kan zbarkuar, për të tentuar për të hyrë në Kosovë, Portali BujanociNet ka dërguar në teren gjith gazetarët e saj.

Gazetarët nga të gjitha anët përskaj kufirit nuk raportojn për forca të shtuara policore, madje në pikën kufitare të Konçulit policia deklaron se nuk ka forca të shtuara policore, mund të ketë patrollime të xhandarmëries ku si gjithmon ka patrollime për të ruajtur rendin dhe qetësin por nuk raportohet për forca të shtuara Policore, raporton BujanociNet.

Një ashtu gazetarët tanë nga Dobrosini dhe Breznica raportojn se gjithqka është në rregull sa i përket situatës nuk ka forca të shtuara policore apo të xhandarmëries, banorët kan deklaruar se nuk kan vrejtur forca të shtuara dhe duke dashur të ruajn qetësin në vendë dhe shqetësimin e qytetarëve për forca të shtuara BujanociNet deklaron se nuk ka forca të shtuara policore, duke kërkuar nga organet e rendit të kontrollohen këto mediume që po ngrejn shqetësim në popullatën e Luginës së Preshevës./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »