Nuk ka aktakuzë për të arrestuarit në Lagjen e Trimave (VIDEO)

0

Procesi gjyqësor për të arrestuarve në konfliktin e Kumanovës ka filluar më marrjen në pyetje të Genc Sefa dhe Lirim Demiri.

akuzuarit

Fillimin e procesit e ka konfirmuar për Tribuna Channel, avokatja mbrojtëse Artene Ademi-Iseini.

Ajo ka thënë se të arrestuarve u është lexuar akuza me gjithëse ende është në fazën e hetuesisë, kjo akuzë mund të ndryshohet.

Ademi-Iseni ka sqaruar se nuk mundet të ngrihet aktakuza në këtë fazë të hetimeve ngase avokatët mbrojtës nuk i kanë paraqitur ende provat e veta.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »