Nuk e besoni çka ka kapur ky njeri gjatë gjahut (Foto)

0

Një gjuetar nga Texas’i ka zënë një bretkosë të madhe, ndërsa fotografia e tij me këtë bretkosë gjigante shumë shpejtë është shpërndarë nëpër rrjetet sociale.

Në Facebook në faqen “South Texas Hunting  Assoc.”, është shfaqur Markcuz Rengangel i cili në Batesville ka gjuajtur këtë bretkosë gjigante, transmeton gazetametro.net

Një zëdhënës i Departamentit të Texas’it për Kafshë të Egra, ka konfirmuar që kjo fotografi nuk është aspak e montuar, por bretkosa është kapur nga syri i kamerës nga ai këndvështrim ku duket shumë më e madhe.

“Nuk është aq e madhe sa duket, por është kapur nga ai këndvështrim sa që duket gjigante. Është e vërtetë se është e madhe dhe peshon 6 kilogram”, ka thënë Steve Lighfoot.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »