Nuk do të besoni se si duket brenda kjo shtëpi e vogël

0

shtepia

Ky projekt i jashtëzakonshëm u bë nga ‘Mizuishi Architects Atelier’ në Japoni.

Shtëpia e vogël, që është 55m2 dhe e ndërtuar në një hapësirë trekëndëshe, ndodhet pranë një lumi.

Nga jashtë ajo duket shumë e vogël për të jetuar në të, por duke e parë nga brenda, ju do të mahniteni nga hapësira e saj, transmeton Gazeta Express.

Arkitektët me të vërtetë mund të bëjnë mrekulli kur nuk ke shumë hapësirë për të ndërtuar një shtëpi.

Shikojeni se si duket ajo:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »