NP Komunalia siguron ujin e pijshëm për refugjatët në Bujanoc (Foto)

0

Ndërmarrja Publike Komunalia që nga dita e shtunë, afër staconit të austobusave Nish Ekspres ka vendosur një cisternë me ujë të pijshëm për refugjatët të cilët po vendosen në stacionin e autobusave për të vazhduar rrugëtimin e tyre drejt perëndimit.

3

Sipas udhëheqësve të Kmunalisë, kjo cisternë është vendosur me qëllim që në këto temeratura të larta refugjatët të paktën të kenë ujë të pijshëm të bollshëm, për ty freskuar. “Cisterna është vendosur të shtunën dhe do të qëndrjë deri sa të jetë e nevojshme, sepse nuk mund ti lëmë që në këto temperatura të larta të jenë të etur këta refugjatë që kanë kaluar me mijëra kilometra. E kemi parë si obligim që të paktën ujin t’ua ofrojmë sa kohë që qëndrojnë në teritorin e komunës sonë” u shpreh Avni Ismaili kryetarë i këshilli mbykqyrës në NP Komunalia./BujanociNet/

 

1 2 4

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »