NP Komunalia grumbullimin e mbeturinave në Tërnoc e bënë të enjtën më 16 korrik

0

Për shkak të festës së Fitër Bajramit, NP Komunalia ka vendosur që grumbullimin e mbeturinave në fshatin Tërrnoc të Bujanocit ta bëjë të enjtën më 16 korrik, jo sikurse ka qenë deri më tash të premte.

pestan_-_kanta_za_smece.peštan-zelena 

Nga NP Komunalia bëjnë të ditur se vendimin e kanë marrë për arsyeje se dita e premte është ditë feste për besimtarët mysliman dhe kështu për ta patur një ambient më të pastërt grumbullimi i mbeturinave do të kryhet ditën e enjte. Stafi udhëheqës në krye me kryetarin e organit mbykqyrës Avni Ismailin uronë të gjith besimtarët mysliman për festën e Fitër Bajramit, duke i dëshiruar që paqa dhe lumturia të mbizotërojë në familjen e cdo myslimani./BujanociNet/   

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »