Nokia 2, telefoni për vendet në zhvillim

0

Nokia 2 është celulari i prezantuar javën e shkuar në një event në Indi, smartphone i prodhuar nga HMD Global, që ka markën e njohur finlandeze.

Dy janë pikat e forta të tij, çmimi dhe jetëgjatësia e baterisë. Nokia 2 ka një bateri prej 4.100 mAh, që sipas kompanisë garanton deri në dy ditë bateri. Përsa i përket çmimit, “çmimi mestar global” është 99 euro, që e vendos telefonin në fashën e ulët në treg dhe e bën më të përshtatshëm për vendet në zhvillim.

Ai ka sistemin operativ “Pure Android” bazuar në Android Nougat, i përditësuar nga Oreo, ekran 5 polsh, procesor Snapdragon 212 i Qualcomm, fotokamera të prapme 8 megapiskel dhe të parme 5 megapiksel, 1 GB Ram dhe 8 GB memorie e brendshme, dhe me dy karta SIM. Dizajni është linear, me një kënd alumini dhe një këllëf mbrapa prej polikarbonati.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com