Një shtetas i Malit të Zi vritet në Siri

0

Një shtetas i Malit të Zi është vrarë në luftën e Sirisë, ka njoftuar policia malazeze.

20150701102449769620

Siç transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë, bëhet fjalë për Damir Sllakoviqin nga qyteti i Tivarit.
Raportohet se ai ka luftuar në anën e militantëve të Shtetit Islamik (IS).

Janë qindra qytetarë nga vendet e Ballkanit që po luftojnë përkrah grupeve të njohura ndërkombëtarisht si terroriste në Siri dhe Irak.

Mbi 40 qytetarë nga Kosova thuhet se kanë humbur jetën në këto luftime.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »