Një shqiptare nga Serbia ndalohet në Muqibabë për shmangie nga obligimet doganore

0
Në vendkalimin kufitar mes Sërbis dhe Kosovës në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Peugeot” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare shtetase e Serbisë janë gjetur të fshehura dhe të padeklaruara pajisje digjitale për kabllovik: 12 resiver të llojit “AMICO” në vlerë prej 600 euro njoftoj policia e Kosovës, raporton rajonipress. Me urdhër të prokurorit malli konfiskohet dhe rasti i dorëzohet doganës./BujanociNet/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »