Një martesë e tillë s’do e lejonte ISIS! Shikoni dasmën që bëhet në Raqqa pas çlirimit (Video)

0

Shteti i ashtuquajtur Islamik do ta kishte ndaluar këtë martesë në Siri.

Kjo për arsye se muzika dhe vallëzimi ishin të ndaluar gjatë sundimit të ISIS në Raqqa, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu, edhe grimi ishte i ndaluar. Tjetër gjë që lejohet në këtë dasmë e që ishte i ndaluar për ISIS ishte përzierja apo qëndrimi në një vend së bashku meshkuj dhe femra.

Por, kjo dasmë u bë pas humbjes së militantëve në Raqqa, ku ata u vendosën për tre vjet.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »