Një Kosovarë dhe dy Malazezë kapen me 16 kg marihuanë (Foto)
14:12 | 08 Mars 2017
Policia në Beograd ka konfiskuar rreth 16 kilogramë marihuanë dhe arrestoi tre persona të dyshuar se kanë kryer vepër penale të prodhimit të paautorizuar dhe trafikimin e drogës.

Policia, në një shtëpi me qira në një rrugë në Palilula dhe makinë "Opel Antara" targa Podgorica, ka gjetur 16 pako me 15 kilogram dhe 969.44 gram marihuanë.

Policia ka arrestuar personat me iniciale R.H. (1995) nga Prizreni, B.M (1996) nga Kolashin dhe P.R (1996) nga Podgorica, kombësia e të akuzuarve nuk është bër e ditur për media, janë akuzuar se kan tregëtuar me marihuanë nga Mali i Zi në Beograd duke marrur  një apartamente me qera, dhe pastaj kan shpërndarë në tregun e drogës, të dyshuarit dot të ndjekin procedurën e rregullt gjyqësore pas paraburgimit të dhën nga prokororia në Beograd./BujanociNet/

Alesia Bami