Një kamion përfshihet në flakë në afërsi të Qafë Thanës

0

Në aksin rrugor Strugë-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Mali Vllaj, një kamion i ngarkuar me hekurishte të vjetra-me skrap, është përfshirë nga flakët. Në vendin e ngjarjes kanë intervenuar Njësiti i zjarrfikësve nga Struga me dy autocisterna për të shuar zjarrin.

1_334965639

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe organet kompetente për të bërë veprimet e duhura,  për të konstatuar gjendjen dhe zbardhjen e plotë të shkaqeve të shpërthimit të zjarrit si dhe për lartësinë e dëmit të shkaktuar nga zjarri që ka përfshirë kamionin

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »