Një delegacion nga Vetvendosjes vizitojn komunën e Preshevës (Foto)

0
 kryetaret
Një delegacion i deputeteve dhe drejtueseve të Lëvizjes VETËVENDOSJE! me në krye nënkryetaren Fatmire Kollçaku, vizituan Komunën e Preshevës ku zhvilluan takime me drejtuesit e kësaj komune, dhe atyre të komunës së Bujanocit, dhe vizituan maternitetin jashtëspitalor.
Lëvizja VETËVENDOSJE! vazhdimisht ka bërë thirrje që Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë të përfshihen në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve që jetojnë në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc.

Çdo marrëdhënie me Serbinë do të duhej të kushtëzohej nga Kosova dhe Shqipëria me ndaljen e menjëhershme të shtypjes së shqiptarëve në këtë pjesë dhe me garantimin e të gjitha të drejtave për ta./BujanociNet/

imageee takimeeee kryesiaaa spital woww

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »