Niue njeh Kosovën

0

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka marrë një notë verbale nga Toke Talagi për themelimin e marrëdhënieve diplomatike mes këtyre dy shteteve.

20150624091755891620

Më poshtë mund të lexoni shkrimin e plotë të Thaçit në Facebook:

Mbrëmë morra notën verbale nga Toke Talagi, kryeministri dhe ministri i jashtëm i shtetit Niue që gjendet në Oqeanin Paqësor, për njohjen e Kosovës dhe themelimin e marrëdhënieve diplomatike në mes dy shteteve tona.

Vota sovrane e Niue në agjencionet si UNESCO, OBT, OBSH, etj. paraqet edhe një ndihmesë në mbledhjen e shumicës së duhur për anëtarësinë e Kosovës në agjencione të OKB.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »