Nga kënetat e thata u shfaq një “Peugeot 104”, ishte vjedhur 38 vjet më parë

0

Thatësira që nxori në pah baltën në rajonin francez të Champagne ka dhënë një zbulim të papritur.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, nga pjesa e poshtme e kënetës u shfaq një veturë e llojit Peugeot 104 blu, e cila veturë doli të ishte vjedhur në vitin 1979!

Pas largimit të algave dhe baltës, doli se vetura kryesisht e kishte ruajtur pamjen e saj origjinale.

E poshtë mbulesës së motorit, kishte shumë gaforre që mbrojtësit gjallesave i larguan me kujdes dhe i vendosën në pellg.

Ndërkaq, siç thuhet më tej, policia duhej të punonte shumë për të gjetur pronarin e makinës.

Kjo pasi që Peugeot ishte vjedhur në një kohë kur nuk kishte një bazë të dhënash elektronike kështu që ishte e nevojshme të “kontrollonin” një grumbull letrash nga arkivi.

Dhe më në fund u zbulua nga pronari – një grua nga Reims, e cila u habit shumë nga zbulimi.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »