Nga 20 maji fillon regjistrimi për parashkollorët

0

Lajmërohen të gjith prindërit të cilët kanë fëmijë të moshës afërsisht 6 vjeç apo më sakt të lindur pas datës 1 mars të vitit 2009 e deri më datën 1 mars të vitit 2010 që nga dita e nesërme 20 maj fillon regjistrimi i fëmijëve për grupet parashkollore.

predskolska-ustanova-guliver-13

Afati për regjistrim zgjat një muaj apo deri më datën 20 të muajit qershor ndërsa prindërit me vete duhet të sjellin analizat mjeksore dhe çertifikatën e lindjes, kështu tha ndër të tjera pedagogja e entit parashkollorë “Gëzimi Ynë” në Bujanoc Azize Iseni. Ndërkaq lidhur me ktë temë ne sot vizituam edhe repartin e pediatrisë në shtëpin e shëndetit në Bujanoc për të kuptuar se cilat anazia apo kontrollime mjeksore nevoiten për regjistrimin e fëmijëve në grupin parashkollorë ku sipas pediatrit Reshat Sulejmani analizat e domosdoshme për fëmijët parashkollorë janë analiza Strisho apo e njohur si Bris analiza si dhe fëmiu të jetë I shëndoshë në organizëm, mos të ketë ndonjë infeksion bakterial apo me parasite përfundoi pediatri Sulejmani./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »