Neymar: Lërmëni të qetë, nuk jam kriminel

0

neymar

Braziliani ka protestuar edhe një herë pafajësinë e tij, por insiston se gjendja e tij aktuale juridike nuk e mërzit atë, pasi ka besim se gjithçka do të zgjidhet shpejt

Ylli i Barcelonës Neymar ka shprehur zhgënjimin me trajtimin e tij nga disa media në përfshirjen e tij në një numër të rasteve ligjore, duke këmbëngulur se ai nuk është një ‘kriminel’.

Transferimi i sulmuesit nga Santos në Camp Nou në vitin 2013 ka qenë subjekt i rasteve ligjore në Spanjë dhe Brazili, me Neymarin dhe babai i tij që akuzohen për evazion fiskal.

Si pjesë e hetimit, gjykata federale e Sao Paulo urdhëroi se asetet që i përkasin kapitenit të Brazilit në shumën prej vetëm 45 milionë eurove  të ngrirën në shkurt.

Megjithatë, Neymar është i bindur se çështja do të zgjidhet së shpejti, edhe pse këmbëngulse ai është i pafajshëm.

“Unë nuk kam bërë asgjë të keqe. Unë nuk jam kriminel. Për fat të keq, disa njerëz janë gjithmonë duke u përpjekur për të krijuar polemika. Unë nuk e di nëse ata nuk kanë informacionin e duhur, ose në qoftë se ata kanë qëllime të këqija. Por kjo nuk ka rëndësi”, deklaroi Neymar për Isto E.

“E vërteta është se unë jam i sigurt se çdo gjë do të zgjidhet së shpejti. Këto çështje nuk e shqetësojnë më. Babai im ka të bëjë me çdo gjë jashtë fushës dhe unë kam besim të plotë në të”

“Unë jam me fat që kam babai tim, i cili është në kërkim pas atyre gjërave, duke punuar në anën time, kështu që unë mund të përqendrohem vetëm për të luajtur futboll”, përfundoi sulmuesi i Barcelonës. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »