Nesër bëhet ndarja e vendimeve për subvencionet e bizneseve të vogla lokale

0

Nesër, duke filluar nga ora 11:00, në sallën e vogël të Shtëpisë së kultures, bëhet ndarja e vendimeve për subvencionimin e bizneseve të vogla lokale në Komunën e Bujanocit.

Për këtë vit janë ndarë mbi 10 milion për këtë qëllim.

Komuna e Bujanocit, me buxhetin e vitit 2017 ka dhjetfishuar vlerën për subvencionim dhe ka dëshmuar gatishmërinë e vet për të përkrahur biznesin lokal.

Ftohen të gjithë përfaqësuesit e medias që të përcjellin këtë organizim.

Kabineti i Kryetarit të komunës

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »