Në Serbi shiten shalqinj dhe domate helmuese!

0

Në javët e fundit në Serbi është i dukshëm intervinimi i mjekëve për shkak të reagimeve të shumta të shalqive dhe domateve, edhe pse të njejtë nuk hyjnë në grupin e alergeneve.

bustoni

Prandaj mjekët paralajmërojnë se bëhet fjalë për reagimin e pesticideve për të cilat këto bimë janë spërkatur që sa më shpejtë që të jetë e mundur për tu pjekur.

Sipas mediave lokale, shalqijt dhe domatet këtë verë që shiten në tregun serb janë me pesticide dhe toksina të tjera dhe shkaktojnë alergji të rënda.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »