Në Rugov të Hasit u emru një rrugë me emrin UÇPMB (Foto)

0

Sot Rugovasit e Hasit pagëzuan një rrugë ne vendlindjen e tyre me emërin e Ushtris Çlirimtare për Preshevë, Medvegj dhe Bujanoc.

Rugovasit e Hasit në shenjë rrespekti për UÇPMB-në ata pagëzuan një rrugë në vendlindjen e tyre me emrin e Ushtris Çlirimtare për Preshevë Medvegj dhe Bujanoc, me këtë emërtim të kësaj rruge u përjetësua emëri i UÇPMB-së ku gjeneratë pas gjenerate do të rikujtojn rrugën me emërin heroik të UÇPMB-së/BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »