Në Rogoqic të Kamenicës, konfiskohen kafshë që transportoheshin në mënyrë ilegale

0
Në fshatin Rogoqicë të komunës së Kamenicës nga njësiti policor është ndaluar kamioni që drejtohej nga i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që te i njëjti person gjatë kontrollit në kamion janë gjetur tri gjedhe pa dokumente përcjellëse.
Me urdhër të prokurorit malli konfiskohet dhe i dorëzohet doganës, ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »