Në Prishtinë mbahet tribuna kushtuar Kosovës Lindore, panelist Arbër Pajaziti

0

Unioni i Studentëve të Luginës së Preshevës në Kosovë organizon tribuanë me tëmën ‘’Bahkëpunimi Reciprok në mes të Luginës së Preshevës dhe Republikës së Kosovës në fushat: arsim, politikë dhe ekonomi”

uslp

Tribuna kushtuar Kosovës Lindore mbahet neser me datë 17 dhjetor 2014, duke filluar nga ora shtatëmbdhjet, në Sallën E kuqe të Fakultetit Filologjik të Prishtinës. Me këtë rast Unioni i Studentëve të Luginës së Preshevës ftonë studentët dhe bashkëatdhetarët e Kosovës Lindore që të janë pjesë e tribunës. Panelist do të jenë profesor dr.Gani Jashari, deputeti i Levizjes   Vetvendosjes, Glauk Konjufca, Inxhinier Nehat Emërllahu dhe shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit Arbër Pajaziti. Tema e diskutimit do të jenë bashkëpunimi reciprok i Kosovës Lindore me atë të Republikës së Kosovës, në fushat :Arsim , Politikë dhe Ekonomi. Debati do të jetë i hapurë për të gjithë, andaj ftohen konkretisht edhe studentët e komunës së Bujanocit që me studime në Kosovë dhe bashkëatdhetarët që të japin kontributin e tyre të jenë të pranishëm në këtë ngjarje./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »