Në Preshevë vendosët elektro mbushësi për vetura i pari në Serbi

0

Në pagesën për autostradë në Preshevë është vendosur aparati për mbushjen e veturave elektrike, i pari në Serbi.

Ky aparat është ndër të parët në pesë pikat që vozitësve me vetura elektrike do ti mundësoj “mbushjen” e veturave dhe secili elektrombushës ofron edhe internet lidhje pa pagesë, transmeton presheva.com.

Në aparate të tilla në të njejtën kohë mund të mbushen me rrymë tre vetura.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »