Në moshën 82 vjeçare ndërron jetë Zylfi Merxha

0

Në moshën 82 vjeçare ka vdekur ish deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i partisë rome PREBK Haxhi Hafiz Zylfi Merxha.

Haxhi Merrxha
Merxha ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës për në tri legjislatura.

Ai ishte edhe njëri nga nënshkruesit e deklaratës së pavarësisë së Kosovës.

Varrimi i tij do të bëhet nesër në pra 13:00 në Prizren.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »