Në Maqedoni lirohen derivatet, EURO DIZEL me çmim të ri, 0.86 euro litri

0

Komisioni Rregullator për Energjetikë në Maqedoni sot vendosi sërish uljen e çmimeve të derivateve të naftës.

benzin_100943139

Çmimet me pakicë EUROSUPER (BS) 95, EUROSUPER (BS) 98 dhe EURODIESEL (DE V) prej sonte në mesnatë do kenë çmime më lira nga 3,50 denarë për litër ka vendosur Komisioni Rregullator.  Sipas listës së re çmimet e EUROSUPER (BS) 95 do të kushtojë 62 denarë për litër, EUROSUPER (BS) 98 do të kushtojë 63,50 denarë, dhe nafta më çmim prej 52,5 denarë për litër. Çmime të reja këtë fundvit kanë edhe derivatet në Kosovë, EURO DIZEL kuhston 1.02 euro litri.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »