Në Kosovë fillon punsimi!!! Urime,nga sot do t’ia filloni punës!

0

Programi “Misioni i Ri” i kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi, kishte premtuar 200 mijë vende pune, në rast se kjo parti mbetet sërish në pushtet.

iPhoneKujtojmë se pas arritjes së koalicionit mes Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet që – sipas premtimeve të tyre – të punësohen 320 mijë veta. PDK në zgjedhjet e qershorit kishte premtuar 200 mijë vende pune, ndërsa LDK-ja 120 mijë vende pune.

Këto dy parti tash do ta përbëjnë Qeverinë e ardhshme të Kosovës. Ndërsa, premtimi për punësime ka filluar të “realizohet”, së paku në rrjetet sociale. Kështu në këto rrjete po përhapet një fotomontazh që gjoja ju drejtohet qytetarëve e ku thuhet: “I/E nderuar, urime. Nga dita e sotit ju duhet t’ia filloni punës. Shpresoj të jeni të kënaqur me rrogën prej 800 eurove”.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »