Në janar rrogat rekorde dhe pensione më të mëdha

0

dinar

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se në muajin janar pritet një rekord apsolut për lartësinë e rrogave në Serbi si dhe pritet rritje të pensioneve.

Vuçiq transmeton presheva.com ka deklaruar se do të ketë rritje të rrogave në sektorin publik po edhe në sektorë tjerë si në ushtri e polici.

“Do ti rrishim rrogat në polici, ushtri, mësues, profesorë, puntorë shëndetsorë, motra medicinale, puntorë social dhe gjyq” ka thënë Vuçiq.

“Edhe puntorët edhe pensionerët mund të shpresojnë për më mirë” ka përfunduar ai.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »