Në fluturimin Gjenevë-Prishtinë një pasagjer rrahë stjuardesën

0

Një shqiptar nga Kosova rrahë stjuardesën e airoplanit, për deri sa airoplani ishte në air dhe piloti detyrohet për qështje sigurie të ulet në airoportin e Romës.

EasyJet

Airoplani i kompanis EasyJet nga Gjeneva për në Prishtinë sot në mëngjes rreth orës 9:40, i është shmangur një agresori shqiptarë duke ateruar detyrimisht në qytetin e Romës në Itali, rreth orës 17:30 për të arrestuar një shqiptar nga Kosova, për të siguruar pasagjerët nga skenat e dhunëshme, ndërsa në ora 18:45 airoplani i kompanis EasyJet ka ateruar në Kosovë. Personi ishte i moshës dyzetvjeqare dhe problemi kishte ardhur pas vonesës së shërbimit të një senduiçit nga stjuardesën, pas vonesës shqiptari gjaknxehtë kishte sulmuar duke goditur me grusht stjuardesën duke e shtrirë për toke, ndërsa pasagjerët kishin ndërhyr menjëher për ta ndaluar sulmin, citon mediat Zvicërrane portali BujanociNet.
Policia italiane ka arrestuar autorin e krimit sapo avioni ka ateruar në aeroportin e Romës. Policia ka komfirmuar se pas marrjes në pytje personi në fjal është liruar menjëher. Incidenti është bërë publik nga mediumet zvicrane. ‘Easy Jet’ ka dërguar një tjetër aeroplan nga Baseli për t’i marrë 180 pasagjerët të cilët kanë mbërritur në Prishtinë pak para orës 18:45. /BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »