Në Bujanoc filloi Festivali i dytë mbarë kombëtar i këngëve dhe valleve (Foto & Video)

0

Bujnaoci edhe këtë vit është nikoqir i festivalit të dytë me radhë mbarë kombëtarë i këngës dhe valleve shqipe të cilët me defilimin dhe vallet në sheshin e qytetit përcollën emocione të mëdha tek qytetarët.

festivali 1

Një rreth me valltare dhe valltar të veshru me veshje kombëtare nuk mbahet mend të jetë formuar më parë në sheshin e qytetit të Bujanocit, me daulle të përcjellur me simbol komëtarë, 5 shoqëri artistike të bashkuara në një valle nisën festivalin e dytë mbarë kombëtarë. takimi 4Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi, i ka bërë një pritje të ngrohtë vëllazërore shoqërive kulturoro-artistike që do të performojnë në këtë festival, duke i dhënë përkrahje se edhe në të ardhmën komuna e Bujanocit do të jetë nikoqire e shoqerive kulturoro artistike nga trojet shqiptare. Kryetari Arifi në shenjë rrespekti i ka dhënë mirënjohje shoqërive kulturoro atsitike për kontributin dhe pjesmarrjen e tyre në këtë festival./BujanociNet/

festivali 2 festivali 3 festivali 4 takimi 2 takimi 5 takimi 6 takimi 7 takimi 8

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »