Në Beograd aksidentohet autobusi me 86 turistë, 1 i vdekur 61 të lënduar rëndë (Foto)

0

Autobusi-01

Një ka vdekur dhe 61 të tjerë janë lënduar një një aksident të rëndë që ka ndodhur sot në mëngjes rreth 4:10 në Bubanj Potok në Beograd, ku një autobus doli nga rruga dhe u përmbys.

Autobusi-05

Autoritetet serbe u kanë thënë medieve atje, se sipas të dhënave të deritashme, 15 deri në 20 persona kanë marrë lëndime të rënda.

Autobusi-02

Autobusi që ishte duke u kthyer nga Greqia, kishte 86 pasagjerë, të cilët po ktheheshin nga pushimet.
Autoritetet për ndërhyrje emergjente u kanë thënë medieve se një total prej 61 personash janë transportuar për në tri qendra klinike të kryeqytet serb.

Autobusi-03

Në autobus mësohet të ketë pasur shumë familje, ku kishte edhe fëmijë të vegjël.

Autobusi-04

Autobusi-06

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com