Ndryshime të mëdha! Milan zyrtarizon numrat e lojtarëve për sezonin e ri
07:00 | 20 Gusht 2018

Skuadra e Serie A, AC Milan, ka zyrtarizuar numrat që do të përdorin futbollistët për sezonin 2018/2019.

Numri 10 do të mbahet edhe një herë nga Hakan Calhanoglu, një nga blerjet më të rëndësishme të verës së kaluar.

Ashtu si pritej, askush nuk ka marrë numrin 19 të lënë bosh nga Leonardo Bonucci, ndërsa Samu Castillejo ka marrë përgjegjësinë e fanellën me numër 7, që ka një histori të lavdishme te Milan. Të ardhurit e ditës së fundit Laxalt dhe Bakayoko do të luajnë përkatësisht me 93 dhe 14.

Ja lista e numrave të lojtarëve të Milan…

 

2             Davide Calabria

 

4             José Mauri

 

5             Giacomo Bonaventura

 

7             Samu Castillejo

 

8             Suso

 

9             Gonzalo Higuain

 

10           Hakan Calhanoglu

 

11           Fabio Borini

 

12           Andrea Conti

 

13           Alessio Romagnoli

 

14          Timothy Bakayoko

 

17           Cristian Zapata

 

18           Riccardo Montolivo

 

20           Ignazio Abate

 

21           Lucas Biglia

 

22           Mateo Musacchio

 

23           Ivan Strinic

 

25           José Manuel Reina

 

33           Mattia Caldara

 

63           Patrick Cutrone

 

68           Ricardo Rodriguez

 

77           Alen Halilovic

 

79           Franck Kessie

 

90           Antonio Donnarumma

 

91           Andrea Bertolacci

 

93           Diego Laxalt

 

99           Gianluigi Donnarumma

Kejvina Kthella