Ndezën flakadanët në Prekaz

0
Ka filluar Nata e Zjarreve në Prekaz të Skenderajt, për nderë të rënies së Familjes së komandant Adem Jashari.
Ndezja e flakadanëve bëhet për çdo vit, në kullat e Jasharajve në Prekaz, dhe nderohet vepra e kësaj familje që dhanë të gjithë familjen për shtetin e Kosovës.

Manifestimi fillon me 5 mars, ditën kur ka filluar beteja në mes forcave serbe dhe Familjes Jashari, ku edhe ra heroikisht Adem Jashari me familjen e tij./Indeksonline/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »