Ndërton studion e tij poshtë urës, për t’i ikur rrëmujës së qytetit

0

Fernando Abellanas , një projektues nga Valencia, ka shkuar në ekstreme të reja në kërkimin e tij për vetminë. Pozicionuar nën një urë trafiku diku në qytetin spanjoll, një studio e fshehur përfshin një raft, një karrige dhe një tavolinë të vogël – të gjitha të ankoruara poshtë urës me anë të shinave dhe rulëve.

abellanas0

Sipas The Spaces , Abellanas e ka përshkruar projektin si “një ndërhyrje kalimtare”, e cila do të mbetet në vend derisa dikush ta gjejë dhe do të vendosë të vjedhë materialet, ose autoritetet ta largojnë atë. “ /Lajmi.net/

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »