Ndalohen 60 migrantë, mes tyre gra dhe fëmijë

0

60 klandestinë u ndalua nga Policia kufitare e Kakavijës në bashkëpunim me efektivët e Drejtorisë së Policisë Gjirokastër. Shtetasit e ndaluar vinin nga vendet e Lindjes së Mesme, si dhe nga Afrika.

20150402094111541620

Sipas të dhënave, mes klandestinëve ishin 10 femra dhe 7 fëmijë. Klandestinët u pikasën në zonat pranë kufirit të gjelbër duke kaluar më këmbë.

Nga të dhënat e policisë bëhet me dije se, 43 klandestinë ishin nga Siria, 4 nga Gambia, 3 nga India, 3 nga Kongo, 1 klandestin ishte nga Palestina, 1 nga Sierra Leone, 1 nga Uganda, 3 nga Kameroni dhe 1 nga Mali.

Klandestinët vinin nga Greqia dhe kishin destinacion vendet e Europës.

/Shekulli Online/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »