NASA ka xhiruar ngritjen e UFO-së nga Toka (Video)

0

Xhirimi i OPF-së (Objekt i paidentifikuar fluturues – UFO) siç i konsiderojnë ata që besojnë në vizitat jashtëtokësore, është bërë krejt rastësisht gjatë transmetimit drejtpërsëdrejti nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë më 15 janar të këtij viti.

airiNë xhirim, i cili u ndërpre përkohësisht për shkak të problemeve teknike, vërehet se si një objekt misterioz i hirtë misterioz ngihet nga Toka.

Xhirimi është bërë me kamerën HD të montuar në anën e jashtme të Stacionit të Gjithësisë.

Kjo kamerë ishte vendosur si pjesë e eksperimentit të NASA-s që po studion xhirimin HD nga kozmosi, përcjell Koha.net.

Kur studiues pyeten NASA-n ç’ka në atë xhirim, agjencia e gjithësisë heshti. Përgjigja nuk u mor as përmes kanaleve zyrtare.
Video xhirimi është bërë në orbitë nga lartësia 275 milja (rreth 443 kilometra), e menjëherë pas vendosjes është zëvendësuar me mesazhin me të cilin NASA ka sqaruar se eksperimenti ka pasur probleme teknike.

Shikojeni dhe gjykoni vetë./KohaNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »